2018-2019 н.р.
2019-2020 н.р.
2020-2021 н.р.
2021-2022 н.р.
Розпорядження №46-р від 09.03.2022
2022-2023 н.р.
2023-2024 н.р.
Розпорядження №135-р від 24.11.2023
*****************************************************************************************************
Методичні рекомендації для проведення моніторингу практичної підготовки підрозділів університету
Тривалість робочого часу студентів на практиці
Для керівників-методистів методичні рекомендації
Рекомендації для організації та проведення практики
*****************************************************************************************************
**********************************************************************************************************
Середня освіта (мова і літ.) польська
Фотозвіт Початкова освіта 2022
Звіт виробничої практики_ Магістр_Агрономія
фотозвіт Початкова освіта 2023
*****************************************************************************************************
Настановча конференція щодо організації виробничої практики в групах дітей молодшого дошкільного віку для студентів 3 курсу ОП “Дошкільна освіта”
1 листопада 2023 р. на кафедрі теорії та методики дошкільної і спеціальної освіти відбулася настановча конференція щодо організації виробничої практики в групах дітей молодшого дошкільного віку для студентів 3 курсу ОП “Дошкільна освіта” денної та заочної форми навчання. Частина студентів, які навчаються за індивідуальним графіком- приєдналися в онлайн форматі. Під час зустрічі обговорили мету, завдання і зміст практики, особливості організації практики в сучасних умовах.
****************************************************************************************************
Факультет історії, політології і міжнародних відносин.
У рамках виробничої педагогічної практики проведена онлайн-лекція про українське дисидентство.
21 жовтня 2023 р. у рамках виробничої педагогічної практики студентів другого курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Магістр» доцентом кафедри історії України і методики викладання історії Галицькою-Дідух Т.В. проведена онлайн-лекція «Тяглість українського національно-визвольного руху: дисиденти».
Обговорювали особливості формування українського дисидентства, який виношував у собі зародок альтернативного суспільства; концентрував опозиційні інтелектуальні сили, створював осередки майбутніх масових рухів; викристалізував ідейні засади майже всього сучасного політичного спектра.
****************************************************************************************************
Досвід педагогічної (асистентської) практики для студентів-магістрів денної форми навчання
У студентів ІІ курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Магістр» (денна форма навчання) завершується виробнича педагогічна (асистентська) практика в закладах вищої освіти (25 вересня – 20 жовтня 2023 р.). Ця практика є обов’язковим компонентом підготовки здобувачів ОР «Магістр» і спрямована на набуття ними фахових компетентностей, формування практичних вмінь та навичок, що необхідні для майбутньої професійної викладацької діяльності в закладах вищої освіти. Проходження практики дає змогу сформувати розуміння завдань та функцій викладача вищої школи, апробувати вивчені педагогічні методики, а також розвинути лідерські й ораторські якості. Програма практики передбачає, зокрема, проведення студентами занять для бакалаврів з навчальних дисциплін на Факультеті історії, політології і міжнародних відносин та інших структурних підрозділів Університету, які ведуть їх наукові керівники.
Студентка-магістрантка Катерина Печенюк в рамках проходження цієї чотиритижневої виробничої педагогічної (асистентської) практики провела низку занять на Факультеті історії, політології і міжнародних відносин для студентів спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» (денна форма навчання) (керівник практики – доц. Королько А.З.). Зокрема, практикантка провела одне лекційне та сім семінарських занять з дисципліни вільного вибору студента «Основи шкільного краєзнавства» для студентів СОІ–31 і СОІ–32 (денна форма навчання) на теми: «Предмет і завдання курсу «Основи шкільного краєзнавства». Історія рідного краю – об’єкт краєзнавчої діяльності школярів», «Розвиток шкільного краєзнавства в Україні та на Прикарпатті: минуле і сучасність», «Всеукраїнські та регіональні рухи, експедиції як засіб організації шкільного краєзнавства», «Підготовка і проведення краєзнавчої експедиції», «Методика підготовки учнівських письмових робіт з історичного краєзнавства», «Топоніміка в школі» та Шкільний музей в структурі шкільного краєзнавства».
У ході проведення семінарських занять з дисципліни «Основи шкільного краєзнавства» студенти підготували цікаві візуалізовані презентаційні відповіді, присвячені семінарським питанням. Катерина Печенюк використовувала інтерактивні методи навчання в поєднанні з активними бесідами та обговоренням проблемних питань, що сприяє кращому засвоєнню навчального матеріалу для студентів. Зокрема, на цих парах магістрантка залучала студентів ІІІ курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» до активної мозкової діяльності: прийом «Про кого йдеться», метод «Асоціації» та «Гронування», що розвивали в студентів навички виділяти основне та сприяло розвитку створення причинно-наслідкових зв’язків, а методи – «Мозковий штурм» і «Коло ідей» – задіювали в студентів їхнє критичне мислення
Більша частина студентів СОІ–31 і СОІ–32 були зацікавлені в предметі, проявили достатньо хороші здібності та знання. Але були і такі здобувачі вищої освіти, які у ході своїх відповідей потребували індивідуального підходу. В такому разі Катерина Печенюк підходила виважено і тактовно до оцінювання їхніх знань.
Необхідно підкреслити, що студентка-магістрантка Катерина Печенюк фактично виступає ще й своєрідним стейкголдером, адже перший рік свого навчання у магістратурі поєднувала з офіційною працею на посаді керівника гуртка «Історичне краєзнавство» Центру освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради. І, власне, свій позитивний професійний досвід роботи зі школярами-гуртківцями переносила у навчальний процес зі студентською молоддю під час читання дисципліни «Основи шкільного краєзнавства».
Після завершення низки пар між керівником виробничої педагогічної (асистентської) практики А.З. Корольком і студенткою-магістранткою Катериною Печенюк відбулося підбиття підсумків, де були заслухані побажання та рекомендації стосовно ведення навчальних занять.
Віримо, що оволодіння Катериною Печенюк первинним професійним досвідом викладання у закладі вищої освіти відбуватиметься з умінням оцінювати та аналізувати дії викладача, студентів на парах. Молода викладачка-практикантка вироблятиме творчий підхід до педагогічної і педагогічно-дослідницької діяльності; зуміє правильно оформляти письмові результати спостережень та вести звітну документацію.
******************************************************************************************************
Підготовка студентів-магістрів до проходження виробничої педагогічної практики у старших класах
У межах виробничої педагогічної практики протягом 16–20 жовтня 2023 р. студенти-магістранти другого курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Магістр» відвідали уроки в 10 і 11 класах Католицького ліцею імені святого Василія, які проводила доцент кафедри історії України та методики викладання історії Тамара Галицька-Дідух.
Після уроків обговорювали особливості методики навчання у старших класах. Вчитель підкреслила, що розвиток критичного мислення старшокласників є основною умовою формування їхньої особистості, здатності самостійно приймати рішення в майбутньому.
***************************************************************************************************
Навчальна практика студентів факультету іноземних мов.
У цьому навчальному році студентам 4 курсу групи СОН-42 (ОР «бакалавр», спеціальності 014 Середня освіта (за предметними спеціальностями), спеціалізації 014.02 Середня освіта (Мова і література (німецька), галузі знань 01 Освіта / Педагогіка) факультету іноземних мов Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника вперше за час їхнього навчання у ці важкі часи з’явилася можливість проходити навчальну практику (помічник вчителя) не онлайн, як це було на двох попередніх курсах, а наживо у затишних і привітних шкільних класах ліцею №5 Івано-Франківської міської ради, м. Івано-Франківськ. Студенти дуже втішені тим, що можуть переймати досвід та отримувати цінні поради й настанови від своїх досвідчених вчителів-наставників, які працюють на високому професійному рівні, застосовуючи на своїх уроках сучасні передові методи навчання. Також студентам вельми прийшлося до душі живе спілкування з учнями, якого їм так бракувало досі. Тепер майбутні вчителі ретельно відвідують практику та готуються до своїх майбутніх професійних обов’язків. Ми висловлюємо щиру подяку дирекції ліцею, вчителю-методисту Галині Семенівні Філіпчук та усім педагогам-наставникам за дружню допомогу і підтримку наших студентів!



**************************************************************************************************
Педагогічна практика студентів факультету фізичного виховання і спорту в Івано-Франківському фаховому коледжі
Закріплення теоретичних знань шляхом їх практичної реалізації – важлива складова формування необхідних компетентностей майбутніх педагогів. Саме тому, навчальна практика здобувачів вищої освіти є невід’ємною частиною освітнього процесу.
Так, протягом вересня-жовтня поточного навчального року, на базі Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника проходять навчальну практику магістранти факультету фізичного виховання і спорту спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура), в рамках якої не лише отримують перший педагогічний досвід але й діляться власними вміннями із студентами. Зокрема здобувачем вищої освіти освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» – Олександром Библюком проведено показове заняття, у формі майстер-класу, із самооборони на якому він продемонстрував студентам коледжу основи захисних дій в ситуаціях різного роду протиправного нападу та методику їх навчання. Після жвавої розминки усі присутні перейшли до відпрацювання прийомів самооборони в парах і групах, з неабиякою зацікавленістю.
Також студенти-практиканти під супроводом вже досвідчених наставників-педагогів коледжу знайомляться зі спортивно-масовою роботою, що ведеться із здобувачами освіти, зокрема особливостями функціонування секцій з різних видів спорту, плановою, навчально-методичною та звітною документацією тощо.
*****************************************************************************************************
ЗАХИСТ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ ІІІ КУРСУ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ПОЧАТКОВА ОСВІТА»
Відбувся захист практик «Спостережлива» та «Виховна» у студентів-початківців.
Знову в школі побували,
Але вже не школярі,
Ми туди вже всі прийшли, як майбутні вчителі!
Вчитель – це не так вже й просто.
Як гадала собі я,
Місяць практики у школі
Показав все, що та як.
Дні ці були незабутні,
Й пролітали мов вода.
Кожен день нові завдання,
Дітки, ігри, навчання…
Сміх дітей на коридорах,
З ними ми вже як сім’я!
Бути вчителем – це гордість,
Це професія життя!
Гудзь Ангеліна, студентка групи ПО-32
На захисті були присутні керівник практики Марта Ярославівна Чупровська, завідувач педагогічного відділення Людмила Миколаївна Ликтей, викладачі-методисти: Гоцуляк К.І., Довбенко С.Ю., Гой Н.В., Прокопів Л.М., Стамбульська Т.І., Червінська І.Б..
«Педагогічна практика стала для нас надзвичайно цінним досвідом, який дозволив зануритися в справжню атмосферу вчителя. Проходження цієї практики допомогло нам глибше зрозуміти важливість педагогічної роботи та її вплив на розвиток учнів. Під час практики ми мали можливість спостерігати за вчителями та вивчати їхні методи навчання та виховання. Це було надзвичайно корисною можливістю, яка допомогла нам розширити свій багаж знань і набути впевненості у своїх здібностях. Одним із найважливіших аспектів педагогічної практики було встановлення позитивного контакту зі учнями. Взаємодія з ними відкрила для нас нові можливості у роботі з різними віковими групами та індивідуальними потребами учнів».
Група ПО-32
«Практикантки поділилися своїми враженнями від проходження практики, на якій змогли краще ознайомитися зі своєю майбутньою професією та зрозуміти чи обрали вони правильний шлях. Здобувачок освіти неабияк вразили вміння дітей, їх щирість, відкритість, дисциплінованість та жага до навчання, а також професійність вчителів, які дали приклад майбутнім педагогам у проведенні уроків, комунікації з батьками та з самими учнями.
Студентки групи ПОк-34 були раді мати за честь проходити практику у 23 ліцеї ім. Романа Гурика. Вони успішно засвоїли вміння і навички у роботі з учнями початкових класів.
На захисті дівчата продемонстрували відеоролик, есе та провели інтерактивну вправу “Колесо фортуни”».
**********************************************************************************************************
Захист матеріалів педагогічної практики студенток групи ПОк-34
10.10.2023 відбувся захист матеріалів педагогічної практики студенток групи ПОк-34
Практикантки поділилися своїми враженнями від проходження практики, на якій змогли краще ознайомитися зі своєю майбутньою професією та зрозуміти чи обрали вони правильний шлях. Здобувачок освіти неабияк вразили вміння дітей, їх щирість, відкритість, дисциплінованість та жага до навчання, а також професійність вчителів, які дали приклад майбутнім педагогам у проведенні уроків, комунікації з батьками та з самими учнями.
Студентки групи ПОк-34 були раді мати за честь проходити практику у 23 ліцеї ім. Романа Гурика. Вони успішно засвоїли вміння і навички у роботі з учнями початкових класів.
На захисті дівчата продемонстрували відеоролик, есе та провели інтерактивну вправу “Колесо фортуни”.
**************************************************************************************************
Педагогічний факультет.
Настановча конференція зі студентами ІІ курсу ОП “Спеціальна освіта” денної і заочної форми навчання з питань організації науково-педагогічної (виробничої) практики в закладах освіти різного типу
13 жовтня 2023 року відбулася настановча конференція зі студентами ІІ курсу ОП “Спеціальна освіта” денної і заочної форми навчання з питань організації науково-педагогічної (виробничої) практики в закладах освіти різного типу.
Запрошеними були завідувач логопедичного пункту Департаменту освіти та науки Тетяна Кудярська, директори закладів дошкільної освіти Тарас Голей та Руслана Палій, які висловили слова підтримки та побажання вдосконалитися майбутнім логопедам у професійному зростанні.
Під час зустрічі онлайн обговорили мету, завдання та зміст науково-педагогічної практики. Керівники-методисти, викладачі кафедри, стейкхолдери дали важливі настанови та поради майбутнім учителям-логопеда.
**************************************************************************************************
Відокремлений структурний підрозділ «Івано-Франківський фаховий коледж”.
Захист навчальної практики студентів другого курсу спеціальності “Право”
26 червня 2023 р. відбувся захист навчальної практики студентів другого курсу юридичного відділення Навчальна практика для студентів 2 курсу юридичного відділення спеціальності «Право» є невід’ємною складовою освітньо-професійної підготовки. Навчальна практика є важливим етапом навчального процесу у навчальному закладі з метою формування у студентів активного ставлення до здобуття високого рівня наукових і професійних знань, умінь і навичок для майбутньої практичної діяльності в галузі юриспруденції. Навчальна практика є практикою професійного спрямування, а саме – основою уявлення про майбутню професію, вивчення професійних (фахових) функцій у різних сферах діяльності.
Керівник-методист: спеціаліст вищої категорії ,викладач-методист Малиновська І.В. охарактеризувала особливості організації роботи практикантів в умовах воєнного стану та їх завдання, що стосуються аналізу діяльності структурних підрозділів органів юстиції.
Студенти проходили практику в Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції,з яким Відокремлений структурний підрозділ «Івано-Франківський фаховий коледж Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» має укладений договір про проходження практики. Студенти документували та описували свої результати відповідно до поставлених завдань практики та уклали звітну документацію, на основі яких і відбулась звітна конференція та успішний захист матеріалів практики.
Захист виробничої практики у студентів другого курсу спеціальності «Туризм»
23 червня 2023 року відбувся захист виробничої практики у студентів другого курсу спеціальності «Туризм». Захист відбувався публічно в офлайн форматі під керівництвом Вольвин Е.М.- керівника практики від коледжу. Студентами були підготовлені матеріали і презентації, що дало можливість майбутнім працівникам туристичної галузі почути виступи свої одногрупників і презентувати свої практичні знання і враження від цьогорічної практики. Основна мета виробничої практики – це практична робота студентів на базі практики, аналіз набутих теоретичних знань і вироблення компетенцій стосовно практичної реалізації практиканта як майбутнього фахівця. Базами практики були відомі туристичні компанії міста (Прикарпатська туристична компанія, туристична агенція «Надія»), також заклади готельно-ресторанного типу в Івано-Франківській області. Відрадно, що в цьому році ми почали співпрацю з обласним краєзнавчим музеєм, де наші студенти-практиканти отримали професійні знання і навички щодо екскурсійного менеджменту і організації екскурсійного обслуговування в практичній площині, як складової туристичного продукту.
Результатом роботи студентів також були запропоновані спроєктовані вітчизняні туристичні продукти (тури). Вони були різними і охоплювати туристичні центри і локації нашої держави, деякі з них були практичні і реалістичні, а деякі креативні і нетипові. Однак, найважливіша їх цінність – базові теоретичні знання та засвоєні, практичні і технологічні, навички під час виробничої практики. Свідченням віри в перемогу і відновлення туристичної галузі стали цікаві індивідуальні відеопроєкти студентів про туристичні локації і курорти нашої непохитної України.
Віримо, що наші студенти в майбутньому стануть професійними фахівцями сфери обслуговування в інноваційній і успішній Україні!
Разом до перемоги!
***************************************************************************************************
Захист виробничої практики студентів 3 курсу денної форми навчання спеціальності «Початкова освіта».
10 травня 2023 року відбувся захист виробничої практики студентів 3 курсу денної форми навчання спеціальності «Початкова освіта». Цьогоріч виробничу практику здобувачі проходили у 9 закладах освіти м. Івано-Франківська (Ліцей №5, Ліцей №7, Початкова школа №9, Ліцей №11, Ліцей №15, Ліцей №23 імені Романа Гурика, Ліцей №25, Початкова школа №26, Католицька школа імені Василія Великого), а також за місцем майбутнього працевлаштування у Крихівецькому ліцеї Івано-Франківської міської ради та Королівському ліцеї Тлумацької міської ради Івано-Франківської області.
До проведення та оцінювання результатів виробничої практики були залучені професори Котик Т.М., Деркачова О.С., Коваль П.М., доценти Ілійчук Л.В., Кіліченко О.І., Барило С.Б., Плетеницька Л.С., Довгий О.Я., Матвеєва Н.О., асистент Рега О.В. Під час захисту практики майбутні фахівців показали належний рівень теоретико-методичної підготовки, продемонстрували творчий підхід і сумлінність у виконанні завдань, які стояли перед ними у процесі проходження та під час захисту практики, поділилися своїми враженнями і набутим педагогічним досвідом. Доповіді здобувачів супроводжувалися цікавими і креативними фотозвітами та мультимедійними презентаціями, відеофільмами із шкільного життя.
****************************************************************************************************
Настановча нарада з організації пропедевтичної практики студентів І курсу спеціальності 013 Початкова освіта
5 травня 2023 року, відбулася настановча нарада зі студентами першого курсу спеціальності «Початкова освіта» щодо проходження навчальної практики, яка триватиме з 8 травня по 19 травня.
Заступник декана педагогічного факультету, доктор педагогічних наук, проф. Цюняк О. П. привітала студентів – практикантів з початком їхнього професійного становлення. Керівники-методисти: доктор пед. наук, проф. Благун Н. М., доктор філ. наук, проф. Качак Т. Б., доктор пед. наук, проф. Коваль П. М., доктор філ. наук, проф. Деркачова О. С. , кандидат фізико-матем. наук, доцент Довгий О. Я. – привітали та надали певні поради.
Студенти-практиканти ознайомилися зі змістом та метою «Пропедевтичної практики», отримали творчі завдання, з’ясували всі організаційні моменти та натхненні розпочнуть свою професійну підготовку у ліцеях Івано- Франківська.
****************************************************************************************************
Захист педагогічної практики в системі дошкільної освіти!
20.04.2023 р. Студенти 1 курсу ОР Магістр денної форми навчання успішно в онлайн-режимі захистили педагогічну практику в системі дошкільної освіти (виробничу). Практику студенти проходили під керівництвом доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри ТМДіСО Неллі Василівни Лисенко. Тривалість практики 27.02.2023 – 07.04.2023 р.
Метою педагогічної практики було вдосконалення професійної майстерності студентів, застосування знань і умінь, необхідних для організації роботи у різних вікових групах закладів дошкільної освіти, а також організаційно-педагогічних навичок та підвищення інтересу до управлінської діяльності й вміння творчо застосовувати теоретичні й методичні знання в практичній діяльності.
З поставленими завданнями усі студенти справилися успішно. Практиканти висловлювали подяку за набуті знання, досвід та можливість використати теорію на практиці.Адже вона є важливим етапом підготовки майбутніх вихователів до професійно-педагогічної діяльності.
****************************************************************************************************
Виробнича волонтерська практика студентів ОП «Соціальна робота»
10 квітня 2023 р. у студентів 2 курсу спеціальності Соціальна робота ОП Соціальна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти розпочалася виробнича волонтерська практика.
Для належної організації проведення практики факультетським керівником-методистом Галиною Михайлишин проведено настановчу онлайн-нараду з питань організації та проведення практики. В нараді взяли участь студенти денної, заочної форм навчання та методисти від кафедри.
Інструктивно-методична нарада розпочався з вітального слова завідувачки кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Іванни Кулик, яка наголосила на важливості виробничої волонтерської практики в реаліях сьогодення.
Факультетський керівник-методист виробничої практики Галина Михайлишин ознайомила студентів із програмою, метою, завданнями змістом, порядком і термінами її проходження та базами практики, повідомила про систему звітності після завершення практики.
Ірина Ярославівна надала студентам рекомендації щодо організації, якості виконання завдань та вимог до оформлення звітної документації.
На завершення настановної наради керівник-методист побажала успіхів у проходженні практики. Після завершення онлайн-наради здобувачі освіти розпочали роботу уже на закріплених за ними базах практики.
**************************************************************************************************
Настановча нарада з питань організації виробничої практики у початковій школі
28 березня 2023 року відбулася настановча нарада з питань організації виробничої практики для здобувачів 3 курсу денної форми навчання.
У процесі наради факультетський керівник практики, кандидат педагогічних наук, доцент Ілійчук Л.В., гарант ОП «Початкова освіта», кандидат педагогічних наук, доцент Кіліченко О.І., фахові керівники-методисти практики доктор педагогічних наук, професор Коваль П.М., доктор педагогічних наук, професор Котик Т.М., кандидат педагогічних наук, доцент Плетеницька Л.С., кандидат фізико-математичних наук, доцент Довгий О.Я., кандидат педагогічних наук, доцент Барило С.Б., кандидат педагогічних наук, доцент Матвеєва Н.О. ознайомили майбутніх фахівців із метою і завданнями практики, етапами та процедурою її проходження, визначили основні напрями діяльності здобувачів у закладах освіти, окреслили очікувані результати. Окрема увага була зосереджена на питаннях ведення звітної документації і захисту результатів виробничої практики.
На нараду були запрошені стейкхолдери, зокрема представники роботодавців, професіонали-практики і випускники ОП «Початкова освіта»: Загрійчук Л.М. – учитель початкових класів приватного ліцею «Перша ластівка» Івано-Франківської міської ради, Заслужений вчитель України, міжнародний тренер програми «Step by Step», тренер Нової української школи, експерт з питань сертифікації вчителів при МОН України; Дибовська О.В. – заступник директора початкової школи імені Софії Русової Івано-Франківської міської ради, тренер Нової української школи; Гонтар А.Ф. – заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею №25 Івано-Франківської міської ради; Крутко І.П. – учитель початкових класів ліцею №18 Івано-Франківської міської ради, переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»; Коваль О.Б. – учитель приватної початкової школи «Католицька школа імені св. Василія Великого»; Береснєва О.В. – учитель початкових класів ліцею №23 імені Романа Гурика Івано-Франківської міської ради. У ході наради вони акцентували увагу здобувачів на окремі аспекти організації освітнього процесу в початковій школі з огляду ключових вимог Державного стандарту початкової освіти й реалізації основних положень Концепції Нової української школи. Під час наради були також обговорені питання поєднання теоретичної підготовки майбутніх фахівців із їх практичною діяльністю у закладах освіти, наголошено на практико-орієнтованій спрямованості освітньої програми, окреслено ключові напрями подальшої співпраці у контексті якісної реалізації ОП «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
*****************************************************************************************************
Навчально-методична конференція щодо проведення виробничої практики студентів 3 курсу заочної форми навчання спеціальності 053 Психологія
На факультеті психології відбулася навчально-методична конференція щодо проведення виробничої практики студентів 3 курсу заочної форми навчання ПСз-31, ПСрз-31 в ННЦ «Психологія здоров’я та психологічна реабілітація» кафедри загальної та клінічної психології. Спеціалісти центру надали студентам інформацію про можливості практики та способи поглибити свої знання та навички.
Психологам-початківцям дуже важливо бути в курсі останніх тенденцій психологічної практики та наукових досліджень. Участь у навчальних конференціях і вебінарах – це чудовий спосіб отримати практичні знання та досвід, який стане в нагоді як в академічному, так і в професійному середовищі. Саме у навчально-науковому центрі «Психологія здоров’я та психологічна реабілітація» кафедри загальної та клінічної психології студенти матимуть унікальну можливість отримати знання від психологів-практиків, що дозволить отримати цінний досвід у обраній сфері інтересів.
Спеціалісти Центру, експерти у галузі психології , зокрема професор кафедри загальної та клінічної психології Мирослава Гасюк, доценти: Мирослава Кулеша-Любінець, Вероніка Шкрабʼюк, Оксана Федик, запропонували комплекс вебінарів на актуальні теми запитів.
**************************************************************************************************
Виробнича навчально-виховна педагогічна практика на Факультеті філології 3 курс, денна форма
3 квітня відбулася настановча нарада з питань організації та проведення виробничої навчально-виховної педагогічної практики для студентів 3 курсу Факультету філології спеціальностей 014 Середня освіта (Українська мова і література) та 035 Філологія (Українська мова і література), яку організувала і провела факультетська керівниця, директорка навчально-наукового Інституту українознавства, доцентка кафедри загального та германського мовознавства Валентина Ґрещук. Валентина Василівна окреслила основні завдання, які стоять перед практикантами, та наголосила, що студенти мають весь необхідний арсенал знань і компетентностей, які необхідні для успішного проходження практики.
Студенти не лише детально ознайомилися з умовами проходження практики, але й отримали цінні поради від методистів. Із вітальним словом до студентів звернувся професор кафедри української мови Грещук Василь Васильович, закцентувавши увагу на тому, що практика в студентському житті – надзвичайно цікавий та відповідальний момент і побажав плідної роботи. Методистка кафедри педагогіки, доцентка Ковальчук Віра Миколаївна та асистент кафедри педагогіки Паска Тарас Валерійович дали цінні поради щодо виховної роботи, як важливого сегменту практики. Методичні рекомендації практиканти отримали і від методистки кафедри психології, доцентки Хрущ Олени Василівни, яка зосередила основну увагу на важливому етапі педагогічної практики – складанні психолого-педагогічної характеристики. Методичні поради і настанови висловили також: завідувачка кафедри української мови, доцентка Брус Марія Петрівна, доцентка кафедри української мови Стефурак Роксолана Іванівна. Завідувачка відділу виробничої (навчальної) практики Василишин Ярослава Іванівна долучилася до привітань і настанов, поділилася досвідом і дала ґрунтовні методичні рекомендації.
Студентка Соломчак Марія (УМЛф-31) щиро надіється та вірить, що: “практика закарбує у серцях усіх студентів незабутні враження, море емоцій, розраховуємо на зустріч з хорошими людьми. Усвідомлюємо, що впевненість приходить із дій, зі спроб, часом невдалих, а не з ідеалу. Вона будується, коли ти робиш щось, незважаючи на свій внутрішній страх!”.
Бажаємо практикантам плідної та успішної праці!
***************************************************************************************************
Практичне навчання студентів очно та онлайн спеціальностей “Менеджмент” та “Маркетинг”.
У Центрі АГЕНТІВ ЗМІН відбулось практичне навчання студентів.
Студенти проходили два види практики – переддипломну та навчальну. Переддипломна практика відбулась для студентів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».
Навчальну практику проходили студенти спеціальностей «Менеджмент» та «Маркетинг».
АГЕНТИ ЗМІН провели чергові консультації в рамках практики студентів груп МО, МЗЕД та МК Економічного факультету ПНУ. Темами зустрічей стали базові основи підготовки концепції проектів, особливості розробки твердих/інвестиційних проектів та особливості підготовки й реалізації міжнародних та транскордонних проектів. Молоді економісти отримали змістовну та цікаву інформацію про складові елементи проектних заявок, про різноманітні джерела фінансування проектів, про співробітництво з іноземними партнерами при реалізації різноманітних грантових програм. Домовилися продовжити спілкування з «Агентами змін» задля втілення в життя нових творчих ідей в сфері проектної діяльності.
******************************************************************************************************
Проведено настановну нараду з питань організації виробничої практики для студентів 3 курсу спеціальності 053 Психологія заочної форми навчання
31 березня відбулася зустріч студентів 3 курсу спеціальності Психологія ОП «Психологія» та ОП «Реабілітаційна психологія» заочної форми навчання з керівниками-методистами виробничої практики (доц. Карпюк Ю.Я., проф. Белей М. Д., доц. Пілецький В.С., асист. Готич В. О.). Настановну нараду організувала факультетський керівник практики доц. Кулеша Любінець М. М.
На заході доц. Кулеша-Любінець М. М. ознайомила присутніх з наказом ректора про організацію та проведення виробничої практики, де визначені бази практики та керівники-методисти, за якими закріплені студенти. Також було наголошено, що зі всіма базами практики підписані договори про співпрацю / про проведення практики (КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради», КНП «Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради», КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради», ГО «Світанок-ІФ», КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради», КНП «Івано-Франківська міська дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради», КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області, КНП «Дрогобицька міська лікарня №1», КНП «Івано-Франківський
обласний клінічний кардіологічний центр Івано-Франківської обласної ради», КНП «Калуська міська лікарня Калуської міської ради», КНП «Лікувально-профілактична установа Міжгірська районна лікарня Міжгірської селищної ради Закарпатської області», КНП «Рогатинська центральна районна лікарня», КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-
Франківської обласної ради», КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня», КУ «Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області).
Ті студенти, які перебувають у час війни за кордоном, проходять практику у Навчально-науковому центрі «Психологія здоров’я та психологічна реабілітація» кафедри загальної та клінічної психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
«Студенти-практиканти протягом виробничої практики розширюють свої знання про психологію людей у кризовій ситуації, якою є хвороба, удосконалюють вміння проведення клініко-психологічного дослідження, спостереження за поведінкою особистості, заходів з профілактики виникнення розладів психічного здоров’я», – зазначила Мирослава Кулеша-Любінець.
Того ж дня для студентів-практикантів було проведено інструктаж з безпеки життєдіяльності.
***************************************************************************************************
Педагогічний факультет. Захист виробничої практики за фахом ОП “Соціальна робота”.
30 березня 2023 року відбувся захист виробничої практики за фахом студентами 1 курсу ОР магістр ОП Соціальна робота денної та заочної форм навчання.
Привітальним словом до здобувачів вищої освіти факультетського керівника практики Роксоляни ЗОЗУЛЯК-СЛУЧИК розпочався захист практики. Також до магістрів звернулися Галина МИХАЙЛИШИН та Іванна КУЛИК, які підкреслили вагомість практичної підготовки для майбутніх фахівців у соціальній сфері.
Захист практики розпочав Данило Метельський, котрий у презентації розкрив основні напрями роботи в ролі фахівця у в центрі ЯМаріуполь ( ЯМаріуполь. Молодь), поділився враженнями від проведеної роботи внутрішньопереміщеними особами, а також від проведення онлайн та офлайн тренінгів для ВПО на теми: шляхів соціальної адаптації, популяризації гендерної рівності та боротьби з домашнім насиллям.
Христина Ляхович та Алла Сасник поділилися своїм досвідом проходження практики на базі Благодійного фонду «Рокада». Студентки взяли участь консультуванні ВПО, що проживають у Івано-Франківській області, провели низку заходів для дітей та підлітків.
Христина Грицак презентувала свою діяльність на базі Івано-Франківського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт».
Практикуючий фахівець із соціальної роботи Любов Бойко презентувала звіт про проходження практики у Лисецькій селищній раді у відділі соціального захисту населення. Студентка брала участь у заході інфосесії «Торгівля людьми».
Войтович Ірина презентувала свою діяльність в МБФ «Карітас-Борислав», де вона долучилася до роботи інституції за напрямами: «Робота з ВПО», «Робота з дітьми які перебувають у СЖО», «Робота з людьми із інвалідністю», «Робота із самотніми людьми похилого віку». Отримала практичні навички по веденню спеціалізованої документації, навичками спілкування із вразливими категоріями людей, оформленням та поданням звітності.
Фелик Марія проходила практику на базі Богородчанського парафіяльного осередку «Карітас. Ти не один», де проводила різноманітні майстер класи, тренінги та консультації для молоддю з інвалідність, дітьми з особливими потребами та ВПО.
У процесі проходження виробничої практики студенти виконали завдання, які визначено в програмі практики.
За твердженнями доповідаючи, рефлексія, а також емоції від практики позитивні, які дали поштовх для майбутнього професійного зростання та вдосконалення.
****************************************************************************************************
Навчально-науковий інститут мистецтв. Фотозвіт педагогічної практики студентів 4 курсу Василя Дзебчука і Дмитра Бруса кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації.
Фотозвіт педагогічної практики студентів 4 курсу Василя Дзебчука і Дмитра Бруса кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації, яку вони проходять на базі Калуської спеціальної школи Івано-Франківської обласної ради. Студенти є випускниками даної школи для дітей з порушеннями слуху. В рамках практики проводяться уроки з дітьми початкової та середньої ланки. Теми уроків різноманітні: натюрморт, пейзаж в техніці акварельного живопису, анімалістичні композиції та скульптурні рельєфи з пластиліну. Практиканти допомагали дітям підготуватись до конкурсу малюнків “Діти проти війни”.
*************************************************************************************************
Факультет історії, політології і міжнародних відносин. Виробнича педагогічна практика студентів – випускників
21 березня 2023 р. відбулася підсумкова конференція з питань виробничої педагогічної практики для студентів ІV курсу спеціальності 052 «Політологія ОР» «Бакалавр» (денна і заочна форма навчання). В конференції взяли участь завідувач кафедри політології Климончук В. Й., викладачі – методисти кафедри політології, кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика, кафедри соціальної психології та психології розвитку, представники коледжів та студенти – практиканти.
Виробнича педагогічна практика є обов’язковим компонентом підготовки здобувачів вищої освіти і спрямована на набуття ними фахових компетентностей, формувавання практичних вмінь та навичок, що необхідні для майбутньої професійної та педагогічної діяльності. Проходження практики дає змогу практичного застосування набутих протягом навчання теоретичних знань, а також сприяє формуванню вмінь і навичок педагогічної діяльності. Учасники наради поділились набутим досвідом, визначили напрямки удосконалення системи організації практики та перспективи реалізації набутих навичок в майбутній професійній діяльності.Практика – це чудова нагода для студентів виробити професійні навички, підвищити власну компетентність та покращити комунікативні здібності. Дякуємо ЗСУ!!
****************************************************************************************************
Факультет природничих наук. Семінар виробничої практики
09.03.2023 в рамках виробничої практики для студентів IV курсу спеціальності Науки про Землю відбудбулася online-консультація з працівником Дністровського регіонального ландшафтного парку доцентом Наталією Володимирівною Фоменко. Під час зустрічі Наталя Володимирівна розказала про діяльність обласного комунального підприємства “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича”, основні обов’язки спеціаліста з екологічної освіти. Окремо наголошувалося на можливостях запровадження проектної діяльності в галузі охорони довкілля, рідкісних та зникаючих видів рослин і тварин, розвитку освітньої діяльності та перспективах розвитку об’єктів ПЗФ України для спеціальності “Науки про Землю”.
****************************************************************************************************
Настановча конференція для здобувачів освіти 014.02 Середня освіта (німецька мова та література) факультету іноземних мов
03 березня 2023 року відбулася нарада з організації педагогічної практики студентів груп Н-41 та СОН-42. Нараду організувала, доцентка кафедри німецької філології Божена Маруневич, яка мала на меті ознайомити студентів з порядком організації педагогічної практики, особливостями навчання в закладах середньої освіти та вимогами до оформлення документації про педагогічну практику.
Вікторія Стинська, професорка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика, пояснила студентам вимоги до проведення виховного заходу для учнів та зорієнтувала щодо тематики. Також в нараді взяла участь старша викладачка кафедри німецької філології Олена Павлишинець, яка розповіла учням вимоги до індивідуального завдання та наголосила на важливості профорієнтаційної діяльності студентів-практикантів.
Висловлюємо щиру подяку учасникам наради за пояснення, поради та рекомендації.

********************************************************************************
Відбулася настановча конференція для здобувачів
освіти 4 курсу ОП «Середня освіта (польська мова та література)».
2 березня 2023 р. перед початком виробничої навчально-виховної педагогічної практики у змішаному форматі відбулася настановча конференція для здобувачів освіти четвертого курсу ОП «Середня освіта (польська мова та література)».
У роботі конференції взяли участь завідувач відділом виробничої (навчальної) практики Я. І. Василишин, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика В. М. Ковальчук, заступник декана факультету філології,доцент кафедри слов’янських мов О. М. Лазарович та викладачі кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства.
Студенти мали змогу познайомитися із переліком прав та обов’язків, зафіксованих у положенні про практику, поставити запитання та отримати відповіді на важливі запитання, поспілкуватися з методистами, отримати методичне забезпечення, необхідне для успішного проходження практики.
Гості побажали майбутнім освітянам успіхів у новому форматі отримання освітніх послуг, професійного зростання і небайдужих учнів.
Кафедра світової літератури і порівняльного літературознавства бажає четвертокурсникам тільки приємних вражень під час виробничої навчально-виховної педагогічної практики.
********************************************************************************************************
Факультет іноземних мов. Настановча конференція «Нові виклики у викладанні французької мови» для студентів 4 курсу перед проходженням виробничої педагогічної практики
Другого березня 2023 року кафедра французької філології провела настановчу конференцію «Нові виклики у викладанні французької мови» для студентів 4 курсу перед проходженням виробничої педагогічної практики. З вітаннями та порадами до студентів звернулася завідувач кафедри французької філології Бігун О.А. Модерувала конференцію старший викладач Скарбек О.Г.. Доцент Білас А.А. ознайомив з алгоритмом проходження практики. У конференції взяли участь викладачі кафедри, надаючи практичні поради студентам. Професор Кіндратюк Б.Д. ознайомив студентів з новими викликами перед практикантами, які виконуватимуть функції класного керівника.
****************************************************************************************************
Факультет фізичного і виховання і спорту. Настановча конференція з педагогічної виробничої практики у ЗЗСО
У рамках виконання ОП 014-середня освіта (фізична культура ) ОР бакалавр відбулась настановча конференція з педагогічної виробничої практики у ЗЗСО. В роботі взяли участь студенти-бакалаври, викладачі кафедри. Особлива вдячність за співпрацю нашій випускниці, стейкхолдеру, вчителю-методисту ФК Міжгірського ліцей 2 імені Августина Волошина – Тетяні Дурунді. Вчитель з практичної сторони пояснила особливості навчально-медичного забезпечення уроку ФК відповідно до НУШ, обговорили застосування нових модулів, а також, про участь учнів у різноманітних челенджах та спортивних проєктах.
************************************************************************************************
Факультет психології. Захист виробничої практики здобувачів ОП “Психологія”
Педагогічний факультет. Настановча нарада щодо організації та проведення педагогічної практики спеціальності 012 Дошкільна освіта.





Факультет історії, політології і міжнародних відносин. Успішно завершилася архівна практика студентів спеціальності 032 “Історія та археологія”
Упродовж 6–19 лютого 2023 р. студенти четвертого курсу факультету історії, політології і міжнародних відносин спеціальності «Історія і археологія» проходили виробничу практику на базі Державного архіву Івано-Франківської області (керівник практики – професор кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки Шологон Лілія Іванівна).
Студенти мали нагоду побувати у сховищі документів архіву; ознайомитися із раритетними виданнями ДАІФО, отримали майстер-клас з консервації та реставрації документів, працювали над створенням електронного каталогу архіву. Вони детально вивчили специфіку роботи всіх структурних підрозділів ДАІФО, зокрема, відділу формування Національного архівного фонду України, діловодства та науково-технічного опрацювання документів; відділу забезпечення збереженості, обліку та довідкового апарату; відділу використання інформації документів; сектору фізичної схоронності документів тощо.
Особливий акцент було зроблено на організації роботи дослідників із документами архіву (заповненні анкети, ознайомлення із правилами роботи читального залу, замовленні документів зі сховища тощо).
Дирекція архіву та начальник відділу забезпечення збереженості, обліку та довідкового апарату Анжела Василівна Горошко надали чимало цінних порад про організацію роботи архівної установи, відповіли на запитання студентів щодо майбутнього працевлаштування.
Щиро дякуємо дирекції Державного архіву Івано-Франківської області та всім його працівникам за допомогу в організації та проведенні архівної практики, за Ваші високопрофесійні знання та вміння!
*****************************************************************************************************
Відокремлений структурний підрозділ «Івано-Франківський фаховий коледж”.
Діти – наше майбутнє, продовження не тільки нас самих, нашого роду, нашої Держави! І як би там не було, що б ми не робили, людство завжди прагне одного – зробити світ кращим для своїх нащадків. І наші воїни, йдучи на війну, захищаючи сьогодні Україну, всі як один кажуть: “Я прийшов сюди, щоб захистити своїх дітей, щоб їм там, на вільній землі, жилося краще, і щоб вони ніколи не дізналися того жаху війни, якого зазнають їх батьки, перебуваючи на фронті”. Так було завжди, і так буде. Зараз дітки потребують особливої уваги, тому вчитель повинен докласти всі зусилля для того, щоб їм було легше навчатися в сьогоднішніх умовах. Ми вдячні коледжу за те, що він надає стільки практики. Адже тільки за допомогою неї ми можемо дізнатися більше про професію вчителя та реалізувати набуті знання. Після проходження практики виникає чимало висновків. Найважливіший з них – професія вчителя – це наше майбутнє.
Студенти IV курсу групи ПО-42 після проходження виробничої (педагогічної) практики “Пробні уроки і заняття в школі” закохалися в свою професію і усвідомлено почали розуміти її практичне призначення. За 8 тижнів сумлінної праці у ролі вчителя в умовах педагогічного процесу у нас сформувалася методична рефлексія, самосвідомість, професійна компетентність. Результат нашої роботи назавжди закріпився у наших серцях та пам’яті діток.
Дуже вдячні Москаленку Юрію Михайловичу, Чупровській Марті Ярославівні, Стамбульській Тетяні Ігорівні, які допомагали і підтримували нас.
*****************************************************************************************************
Нарада щодо проходження виробничої педагогічної та навчальної (ознайомлювальної) практики
24 лютого 2023 р. викладачі кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну на чолі із завідувачем кафедрою професором Тимківим Б. М., керівниками-методистами практики доцентом Гнатюком М. В., доцентом Юсипчуком Ю. В., старшим викладачем кафедри Веретко О. І., доцентом, завідувачкою кафедрою психології розвитку Паркулаб О. Г. , доцентом кафедри педагогіки та освітнього менеджменту ім. Б. Ступарика Салигою Н.М провели нараду перед проходженням виробничої педагогічної практики для студентів 4 курсу ОР Бакалавр та 1 курсу ОР Магістр а також навчальної практики (ознайомлювальної) для студентів 3 курсу ОР Бакалавр закладах позашкільної освіти. Зокрема, доцент Паркулаб О. Г. окреслила основні етапи проходження практики; доцент Гнатюк М. В. розповів про всі організаційні особливості, на які варто звернути увагу; доцент Салига Н. М. запропонувала студентам провести інтерактивні заходи із застосуванням засобів патріотичного виховання учнів.
Відповідаючи на запитання студентки Саведжук М., щодо проходження нею практики в дистанційному форматі (у зв’язку із перебуванням студентки за кордоном та навчання за індивідуальним планом), завкафедрою проф. Тимків Б.М. запевнив, що студентка зможе виконати усі поставлені завдання дистанційно.
Завідувач кафедри Тимків Б.М. наголосив на важливості проходження даної практики та привітав майбутніх педагогів з їх першим кроком до професійної діяльності, побажав миру та спокою.
*****************************************************************************************************
Підсумки практики спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа»
Період практик розпочинається з навчальної практики студентами 2 курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа». Впродовж якої (26.12-30.12.2022 р.) студенти ознайомлюються з закладами, які безпосередньо забезпечують важливу складову сфери послуг, а саме забезпечення відновлення фізичних та психологічних сил людини. Студенти 2 курсу спеціальності готельно-ресторанної справи ознайомилися з роботою Готельно-ресторанного комплексу «Верховель». Що пізніше описали у своїх звітах.
Навчальна практика є основою для проведення наступних практик (технологічної та виробничої).
Практика третього та четвертого курсу – виробнича. Для студентів 3 курсу тривалість практики три тижні (06.12-30.12), для студентів 4 курсу – 5 тижнів (21.11-30.12.). Студенти проходять практику в кращих готельно-ресторанних комплексах та ресторанних закладах області: «Верховель», «Водограй Карпат», «Червона калина», «Магурка».
Зазначені підприємства застосовують сучасні технології організації праці, обслуговування гостей, а висококваліфіковані фахівці створюють відповідні умови для наших студентів у здобутті професійних навичок і вмінь.
Головним завданням виробничої практики для студентів спеціальності «Готельно-ресторанна справа» є поглиблення набутих теоретичних знань шляхом ознайомлення із роботою закладів та підприємств і технологіями надання основних і допоміжних послуг, вивчення досвіду роботи відділів і служб, опанування механізмів та форм організації управління. Свою роботу студенти висвітлили оформленням відповідної документації по практиці.
Важливим є те, що залучення наших студентів до умов виробничої діяльності створює можливості для майбутнього працевлаштування.
*******************************************************************************************************
Звіт про проведену виробничу педагогічну (управлінську) практику ОР “Магістр” спеціальності 012 “Дошкільна освіта”.
***********************************************************************************************
Відокремлений структурний підрозділ «Івано-Франківський фаховий коледж”.
Інструктивно-методична нарада щодо проходження виробничої практики студентами 4-го курсу спеціальності «Дошкільна освіта»
1 вересня 2022 року відбулась настановча нарада щодо організації та проведення виробничої практики для студентів 4 курсу спеціальності «Дошкільна освіта». З вітальним словом виступила заступник директора з навчально-виробничої роботи Марта Ярославівна Чупровська, яка ознайомила студентів із наказом щодо організації та проведення практики та базами практики.
Керівник практики від коледжу, голова циклової комісії професійно-практичної підготовки спеціальності «Дошкільна освіта» Оксана Дмитрівна Селепій ознайомила студентів з методичними рекомендаціями та програмою виробничої практики, а також продемонструвала зразки документів, які повинні бути сформовані та подані на захисті. Керівники практики груп Ірина Юріївна Бей, Людмила Михайлівна Скавінська, Ольга Василівна Балкова, Наталя Богданівна Кучеренко провели вступний інструктаж з техніки безпеки, охорони праці, а також зауважили про важливість дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях.
*************************************************************************************************
Відокремлений структурний підрозділ «Івано-Франківський фаховий коледж”.
Настановча нарада з питань організації і проведення навчальної практики «Спостереження за роботою вчителя-класовода в перші дні дитини в школі»
Відбулася настановча нарада з питань організації і проведення навчальної практики «Спостереження за роботою вчителя-класовода в перші дні дитини в школі» та виробничої практики «Позакласна та позашкільна виховна робота в школі» студентів третього курсу спеціальності 013 Початкова освіта.
Керівник практики Марта Ярославівна Чупровська ознайомила із наказом та здійснила розподіл студентів по школах.
Керівник – методист Гой Н.В. ознайомила з методичними рекомендаціями щодо проходження спостережливої практики.
Голова циклової комісії спеціальності «Початкова освіта» Гоцуляк К.І. провела інструктаж по техніці безпеки та наголосила на необхідності дотримуватися вказівок щодо дій під час повітряних тривог.
Керівник-методист Червінська І.Б. ознайомила з особливостями організації практики в умовах воєнного стану та порадами щодо проведення виховних заходів під час проходження виховної практики.
Також на нараді були присутні завідувач педагогічного відділення Ликтей Л.М., керівник-методист з педагогіки Довбенко С.Ю., керівник-методист з психології Максимчук Г.М. та керівники–методисти: Стамбульська Т.І., Прокопів Л.М., Терновська І.І., Багрій М.А.
*********************************************************************************************
Практичне навчання молоді АГЕНТАМИ ЗМІН
16.05.2022 р. відбулася ознайомчо-організаційна зустріч, присвячена початку навчальної практики для студентів економічного факультету 2-го та 3-го курсу денної та заочної форми навчання спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування».
Зі вітальними словами до студентів звернулися завідувач кафедри фінансів, доктор економічних наук, професор Омелян Левандівський, керівник навчальної практики, кандидат економічних наук, доцент Тарас Сус. Вони коротко розповіли про значення навчальної практики та побажали студентам плідної праці .
Керівниця бази практики – директорка Проектно-освітнього центру «АГЕНТИ ЗМІН», кандидатка економічних наук, доцентка Світлана Кропельницька представила основні вимоги до навчальної практики та охарактеризувала діяльність Проектно-освітнього центру «АГЕНТИ ЗМІН» за попередній період його роботи, зробила акценти на пріоритетних напрямах діяльності, на інструментах здобуття практичних навичках у проектній сфері, а також згадала про історії успіху, які вже реалізовані нашими студентами–фінансистами спільно з викладачами кафедри фінансів – фахівцями Центру «Агенти змін» ПНУ.
Фахівчиня Проектно-освітнього центру «АГЕНТИ ЗМІН» кандидатка економічних наук, доцентка Тетяна Мигович описала основні компетентності, які студенти здобудуть у результаті проходження навчальної практики, та хід виконання першого завдання, яке мають виконати практиканти. Це завдання стосується опрацювання базових презентацій за напрямами проектної діяльності Проектно-освітнього центру «АГЕНТИ ЗМІН» та написання анотацій за ними. Тетяна Мигович пояснила студентам алгоритм процесу отримання доступу до базових презентацій.
Під час зустрічі фахівчиня Центру з питань науково-дослідних проектів, доцентка Зоряна Криховецька розказала студентам порядок виконання завдань, зокрема, як підготувати характеристику одного (за вибором) з успішно реалізованих в Україні проєктів. Вона також звернула увагу на дотримання академічної доброчесності та креативності при підготовці завдань.
Завершальним етапом практичної підготовки студентів є систематизація усіх завдань практики у формі Звіту. Світлана Кропельницька повідомила про нові креативні підходи до його виконання у цьому році. Також особливістю цьогорічної навчальної практики для студентів стане проведення тренінгів-вебінарів, які підготувала команда «Агентів змін» ПНУ.
Студенти, котрі успішно пройдуть усі заплановані тренінги, зможуть отримати сертифікати, що будуть підтвердженням їх стажування та здобуття додаткових компетентностей з проєктної грамотності та управління різними типами проєктів.
*************************************************************************************************
Педагогічний факультет. Настановча нарада з питань організації та проведення навчально-ознайомлювальної практики в центрах соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.
18 квітня 2022 р. відбулася настановча онлайн-нарада з питань організації та проведення навчально-ознайомлювальної практики в центрах соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді для студентів 1 курсу ОП Соціальна робота денна і заочна форми навчання.
В умовах сьогодення навчально-ознайомлювальна практика проходитиме за місцем проживання студентів. Базами практики стали центри соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, територіальні центри ОТГ, благодійні фонди міста, району, області та сусідніх областей.
Під час настановчої наради керівник-методист навчально-ознайомлювальної практики в центрах соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Кулик І.В. ознайомила студентів з метою, завданнями практики, змістом та обов’язками студентів-практикантів, надала необхідні рекомендації щодо організації, якості виконання завдань та вимог до оформлення звітної документації.
Після завершення онлайн-наради студенти, які проходять практику м. Івано-Франківську продовжили роботу вже офлайн на базі БФ «Карітас». Наталія Дмитрівна ознайомила студентів з структурою, напрямками та змістом роботи благодійного фонду. Студентів-практикантів закріпили за працівниками фонду і ознайомили з умовами та графіком проходження практики.
Кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи висловлює вдячність дирекції БФ «Карітас», стейкхолдеру ОП Соціальна робота Наталії Дмитрівні Козакевич за сприяння та допомогу в організації проходження практики.
************************************************************************************************
Факультет фізичного виховання і сорту. Настановча конференція з виробничої педагогічної практики.
7.02.2022 р., у рамках реалізації освітньої програми 014 середня освіта. Фізична культура, відбулась настанова конференція з виробничої педагогічної практики! В заході прийняли участь представники стейкхолдерів-вчителі фізичної культури баз практики: Яків Павленко, Роман Бекер, Володимир Іванов, Андрій Кохман (більшість з вище зазначених педагогів є випускниками факультету) , викладачі кафедри ТМФК та студенти 4 курсу денної та заочної форми навчання! Обговорили питання щодо організації та проведення практики, особливості уроків фізичної культури в умовах НУШ, запровадження нових модулів в програму фізичної культури та важливості здобуття ОР магістр для кар’єрного розвитку й росту в педагогічній діяльності! Завтра розпочинаємо нашу практичну роботу в закладах середньої освіти.
*************************************************************************************************

*************************************************************************************************
Педагогічний факультет. Нарада з питань організації та проведення науково-педагогічної (виробничої) практики.
Практичну підготовку студентів спеціальності 011 Освітні,педагогічні науки здійснює кафедра педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика згідно наскрізної програми практик, що регламентує мету, зміст і послідовність проведення практики. Практика передбачає отримання студентами достатнього обсягу практичних знань і навичок педагогічної діяльності. З цією метою наскрізною програмою передбачене безперервне практичне навчання студентів, починаючи з 1-го курсу і до випуску. Строки проведення практик визначені в навчальному плані.
Відповідно освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки фахівців за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки передбачена науково-педагогічна (виробнича ) практика (1 курс, ІІ семестр, 4 тижні (90год)).
01 лютого 2022 року відбулася настановча нарада з питань організації та проведення науково-педагогічної (виробничої) практики для студентів першого курсу денної та заочної форми навчання педагогічного факультету другого (магістерського) рівня вищої освіти.
У роботі наради взяли участь завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика доцент, кандидат педагогічних наук Прокопів Л.М., керівник практики доцент, кандидат педагогічних наук Ковальчук В.М, викладачі кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика, студенти денної та заочної форм навчання.
Метою науково-педагогічної (виробничої) практики майбутніх викладачів закладів вищої освіти є виховання у студентів потреби систематично поновлювати свої знання і творчо застосовувати їх у практичній діяльності, спираючись на знання з психології, педагогіки.
Науково-педагогічна (виробнича) практика складається з трьох етапів:
І етап – підготовчий. На цьому етапі здійснюється аналіз організаційно-функціональних особливостей бази практики та розробляються дидактично-методичні матеріали до майбутніх занять.
II етап – реалізація основних функцій викладача в умовах конкретного навчального закладу.
III етап – підсумковий. Включає підготовку звіту, його захист і підсумкове оцінювання результатів практики.
З урахуванням особливостей організації освітнього процесу в період карантину науково педагогічна (виробнича) практика студентів спеціальності «Освітні, педагогічні науки» передбачає її проходження на базі кафедр «Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» змішаною формою навчання (онлайн, офлайн). Викладачі-методистиознайомили студентівіз особливостями виконання індивідуальних завдань та оформленням документації практики. В ході наради визначено дату проведення звітної конференції.
*************************************************************************************************
Стажування та практика у Болгарії студентів ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»
Факультет туризму (декан, професор Володимир Степанович Великочий) часто є ініціаторами сучасних актуальних інноваційних заходів для своїх здобувачів освіти різних освітніх програм. Але онлайн конференція «Стажування та практика в Болгарії», що відбулась 2 листопада 2021 року на базі Центру інноваційних освітніх технологій «PNU-EcoSystem»між колишніми випускниками та сучасними студентами Факультету туризму, може зацікавити своїм змістом та можливими планами на майбутнє здобувачів освіти всіх підрозділів Університету.
У 2016 році студенти-практиканти, які працювали в готелях Болгарії, що були їхніми базами практики, за продемонстрований свій високий теоретичний і практичний рівень підготовки, були запрошені на постійну роботу в них. За цей час їхній кар’єрний ріст є таким, що дає можливість їм працювати на відповідальних посадах відомої міжнародної фірми MРM. Саме вони стали ініціаторами такої онлайн конференції-зустрічі, щоб поділитися досвідом свого успіху за кордом під час стажування і допомогти студентам до початку літа зорієнтуватися у можливості пройти стажування чи практику у 9 готелях Болгарії міжнародної фірми MРM.
Звичайно, це насамперед стосувалося здобувачів вищої освіти Факультету туризму, але такі умови стажування влітку можливі для тих студентів, що мають у планах майбутнє літо 2023 провести креативно та матеріально зробити вклад у свою фінансову складову.
Декан факультету, професор В.С. Великочий наголосив на вимогах до організації такого стажування студентів за кордоном у готелях Болгарії:
- документи, що засвідчують повноліття (паспорт громадянина України, закордонний паспорт);
- документи про «Covid-19» (документ про вакцинацію, інші документи);
- перевірити себе чи ви готові до такого виду роботи і в таких незнайомих умовах за кордоном;
- знання різних мов теж має значення для отримання відповідальних посад. «Мова – це ваш інструмент до успіху у стажуванні та кар’єрному рості під час стажування у Болгарії», наголосив професор В.С. Великочий.
- вміти працювати в команді, нести відповідальність за кожний свій крок на посаді в готелі;
- мати дозвіл від батьків для виїзду за кордон у Болгарію.
Професор В.С. Великочий наголосив теж про важливий аспект такого перебування студентів за кордом через гарантований юридичний супровід:
- є укладена угода про співпрацю між ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» та міжнародною фірмою MРM Болгарії (9 її готелів готові приймати студентів на все літо для стажування);
- гарантоване повне працевлаштування на посадах в готелях через Міністерство праці Болгарії;
- гарантована вчасна виплата фіксованої заробітної плати;
- повну оплату за проїзд, проживання, харчування бере на себе міжнародна фірма MРM Болгарії.
Цікавими були щирі розповіді студентів, які цього року 2021 відбували стажування у цій фірмі. Їхні враження свідчили про те, що для молодих людей, які хочуть удосконалити свої фахові знання, здобути мовну практику, підняти свій фінансовий рівень , а також між тим просто відпочити – варто скористатися такою можливістю пройти стажування у
Міжнародній фірмі MРM Болгарії.
Пропонуємо мобільні телефони контактів для тих студентів, що зацікавилися можливістю проходження стажування за кордом у Болгарії:
380989750355
380959476068
Шановні студенти! Бажаємо вам успіху!
****************************************************************************************************
Педагогічний факультет. Звітна конференція з питань проходження виробничої практики.
03.11.2021 р. відбулася звітна конференція з питань проходження виробничої практики студентами ІІІ курсу ОР «бакалавр» спеціальності 231 «Соціальна робота». Цього року студенти денної та заочної форм навчання проходили виробничу практику у Центрах соціальних служб із 11.10.2021 р. до 23.10.2021 р. Факультетські керівники-методисти (Протас О. Л., Сабат Н. І.), керівники-методисти від кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи заслухали звіти студентів про особливості їхньої практичної діяльності. Гарно доповнювали студентські виступи презентації, зі слайдів яких можна було побачити різні види роботи студентів. Варто відзначити виступи Юлії Дорош, Юлії Князевої, Анастасії Крицун, Христини Танасійчук, Марії Токар та інших.
Підсумовуючи звітну конференцію, факультетський керівник практики Наталія Сабат констатувала, що успішне проходження практики дало змогу студентам удосконалити ряд фахових компетентностей, позитивно вплинуло на формування їх як майбутніх фахівців соціальної сфери.
****************************************************************************************************
Педагогічний факультет. Практика в дитячому оздоровчому таборі “Артек-Прикарпаття”.
Студенти спеціальності «Соціальна робота» Педагогічного факультету пройшли практику в дитячому оздоровчому таборі «Артек-Прикарпаття»
У рамках Угоди про співпрацю студенти спеціальності «Соціальна робота» Вишнівська Богдана, Гаврилів Анна, Дзівак Ольга, Крушельницька Тетяна, Леньо Наталія, Лябига Ірина, Оленюк Тетяна з 10 до 30 жовтня 2021 року пройшли практику в дитячому оздоровчому таборі «Артек-Прикарпаття». Цей сучасний дитячий курортно-оздоровчий табір – чудове місце для оздоровлення, незабутніх вражень, активного відпочинку. Діти від 7-ми до 17-ти років, що приїхали у Трускавець з різних куточків України, проживали у комфортабельних номерах СПА-готелю «Женева», отримували чотириразове харчування.
Важливим є освітнє спрямування табору: діти продовжували навчатися дистанційно, і вожаті контролювали цей процес. Також наші студенти у рамках програми проводили заняття Мовного клубу, курсів акторської майстерності, конкурс «Міс і Містер грація», займалися з дітьми у Творчій майстерні, танцювальному гуртку. Дуже сподобалися відпочиваючим додаткові заняття зі стретчингу, які для них організували студентки групи СР-31 Оля Дзівак і Таня Крушельницька. Захоплюючі конкурси, вікторини, майстер-класи, тематичні вечори – далеко не повний перелік форм активного відпочинку дітей, які, завдяки підтримці студентів-вожатих, подарували відпочиваючим незабутні емоції. Студентки-вожаті танцювали з дітьми веселі анімашки, проводили проективні методики, психологічні тести, ігри на свіжому повітрі. Цікавими для дітей були конкурси загонових куточків, танцювальних батлів, битви хорів, ліги сміху тощо.
Методичну й організаційну підтримку студентам надавали викладачі-методисти кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи професор Михайлишин Г. Й., доцент Кулик І. В., викладач Сабат Н. І., які спрямовували роботу вожатих на формування у дітей ціннісних орієнтирів, створення для них ситуації успіху, за якої вони могли б реалізувати власні здібності й таланти, оволодівати новими компетентностями.
Для студентів спеціальності «Соціальна робота» це був перший досвід діяльності вожатими. Звичайно, не все вдавалося одразу, проте дівчата дуже старалися, наполегливо вчилися й удосконалювали свої організаторські вміння. «Найціннішим для мене, – зізнається Ірина Лябига, студентка групи СР-31, – стали повага, любов діток із мого загону, їхні малюнки й обійми. Я вкотре переконалася, що робота з дітьми – це справді моє. З нетерпінням чекаю канікул, щоб мати змогу знову попрацювати вожатою в «Артеку»».
На підсумковій нараді з питань проходження практики студенти представили фотозвіти та презентації, поділилися враженнями від проходження практики, спілкування з дітьми. Виступаючі наголосили, що практика в дитячому оздоровчому таборі «Артек-Прикарпаття» стала джерелом натхнення, сприяла їхньому професійному та особистісному зростанню.
***************************************************************************************************
Економічний факультет. Настановча нарада-онлайн з питань організації та проведення навчальної практики кафедри менеджменту і маркетингу.
*************************************************************************************************************
Педагогічний факультет. Настановча нарада щодо організації виробничої (педагогічної) практики.
На педагогічному факультеті 26 жовтня 2021 року відбулася нарада щодо організації виробничої (педагогічної) практики для студентів напряму підготовки: 013 «Початкова освіта» ОС «бакалавр» за скороченим терміном навчання. Факультетські керівники практики – професор Хімчук Л.І., доцент Бай І. Б. Зі вступним словом до учасників наради звернулась завідувач кафедри фахових методик і технологій початкової освіти професор Луцан Н.І.
У процесі наради професор Хімчук Л.І., доцент Бай І. Б. ознайомили студентів зі змістом, метою та завданнями й особливостями оформлення звітної документації виробничої (педагогічної) практики, висвітлили організаційні вимоги щодо її проведення.
Фахові керівники-методисти: доценти кафедри фахових методик і технологій початкової освіти – Плетеницька Л.С., Ушневич С.Е., Замрозевич С.В., професор кафедри педагогіки початкової освіти Цюняк О.П., професор кафедри фахових методик і технологій початкової освіти Височан Л.М. висловили рекомендації студентам, щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, методики проведення уроків з різних освітніх галузей початкової школи, подали перелік завдань з психології та педагогіки й узгодили графіки проведення індивідуальних консультацій для студентів.
Учасники наради обговорили можливості удосконалення електронного обігу звітної документації та створення електронної бази виробничої (педагогічної) практики.
*************************************************************************************************************
Навчально-науковий інститут мистецтв. Настановча нарада щодо проходження виробничої педагогічної практики в закладах вищої освіти.
18 жовтня 2021 р. відбулася настановча нарада з питань проходження виробничої педагогічної практики в закладах вищої освіти студентами 2 курсу ОР «магістр», ОП 014.12 Середня освіта «Образотворче мистецтво»
Із настановами до студентів звернувся завідувач кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного та дизайну професор Богдан Михайлович Тимків, а також наставники-методисти ознайомили студентів з умовами проходження практики та надали дали цінні поради.
Інститутський керівник, доцента, Лілія Синишин наголосила, що студенти набули усіх компетентностей, потрібних для викладача та академнаставника, тому готові працювати як у режимі офлайн, так і в режимі дистанційного навчання.
Бажаємо студентам-практикантам плідної та успішної роботи!
*************************************************************************************************************
Педагогічний факультет. Кафедра педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика. Настановча нарада з питань організації та проведення науково-педагогічної (виробничої) практики.
18 жовтня 2021 року відбулася настановча нарада з питань організації та проведення науково-педагогічної (виробничої) практики для студентів другого курсу денної та заочної форми навчання педагогічного факультету другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.
В роботі наради взяли участь завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика доцент, кандидат педагогічних наук Прокопів Л.М., керівник практики доцент, кандидат педагогічних наук Ковальчук В.М, викладачі кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика, студенти.
Метою науково-педагогічної (виробничої) практики майбутніх викладачів закладів вищої освіти є забезпечення практичного пізнання закономірностей професійної діяльності та оволодіння способами її організації, вміння вирішувати конкретні методичні завдання згідно з умовами педагогічного процесу; виховання у студентів потреби систематично поновлювати свої знання і творчо застосовувати їх у практичній діяльності; формувати у студентів навички організації виховної роботи, спираючись на знання з психології, педагогіки; вироблення творчого підходу до педагогічної діяльності.
З урахуванням ситуації, що склалась, та необхідності виконання кожним здобувачем освіти індивідуального навчального завдання, розробленого на основі відповідних освітніх програм та навчальних планів, з урахуванням особливостей організації освітнього процесу в період карантину науково-педагогічна (виробнича) практика студентів спеціальності «Освітні, педагогічні науки» передбачає її проходження на базі кафедр ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» за змішаною формою навчання (лекції-онлайн, практичні-офлайн). Викладачі-методисти ознайомили студентів із особливостями виконання індивідуальних завдань та оформленням документації практики. В ході наради визначено дату проведення звітної конференції.
**********************************************************************************************************









*******************************************************************************************************
Педагогічний факультет. Настановча нарада щодо організації виробничої (педагогічної) практики.
На педагогічному факультеті 23 вересня 2021 року відбулася нарада щодо організації виробничої (педагогічної) практики для студентів напряму підготовки: 013 «Початкова освіта» ОС «магістр». Факультетський керівник-методист практики – доктор педагогічних наук, професор Хімчук Ліліана Іванівна.
У процесі наради професор Хімчук Л.І. ознайомила магістрантів з метою та завданнями, змістом й особливостями оформлення звітної документації виробничої (педагогічної) практики, висвітлила організаційні вимоги щодо її проведення. Фахові керівники-методисти: доценти кафедри фахових методик і технологій початкової освіти – Романишин Р.Я., Плетеницька Л.С., професор кафедри фахових методик і технологій початкової освіти Височан Л.М., доцент кафедри педагогіки початкової освіти Кіліченко О.І. завідувач кафедри психології розвитку Паркулаб О.Г. висловили рекомендації магістрантам щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, методики проведення уроків з різних освітніх галузей початкової школи, подали перелік завдань з психології та педагогіки й узгодили графіки проведення індивідуальних консультацій для студентів.
Учасники наради обговорили можливості удосконалення електронного обігу звітної документації та створення електронної бази виробничої (педагогічної) практики.
******************************************************************************************************
Відокремлений структурний підрозділ «Івано-Франківський фаховий коледж”.
30 серпня 2021 р. відбулася онлайн нарада з практик: «Спостержлива» та “Виховна”для студентів 3 курсу спеціальності «Початкова освіта».
Керівник практики Марта Ярославівна Чупровська ознайомила студентів з наказами та здійснила розподіл по школах м. Івано-Франківська. Керівник – методист Цюняк О.П. повідомила основні завдання, які повинні виконати практиканти, Довбенко С.Ю. розповіла про особливості виховної роботи під час освітнього процесу в школі. Ликтей Л.М. ознайомила з методичними рекомендаціями педагогічної практики. Гоцуляк К.І. провела інструктаж з техніки безпеки та наголосила про дотримання карантинних вимог.




Факультет філології. Звітна конференція щодо виробничої навчально-виховної педагогічної практики.









































*******************************************************************************************************
Педагогічний факультет. Спеціальність “Дошкільна освіта”. Підсумкова конференція захисту результатів виробничої практики.
















Інститут післядипломної освіти та довузівської підготовки.
Семінар “Сучасні аспекти підготовки майбутніх логопедів до професійної діяльності: зустріч із стейкхолдерами”.
Отож, спільно з колегами-майстрами-фахівцями і керівником відділу виробничої (навчальної) практики університету Ярослава Василишин, вдосконалюємо, посилюємо змістову складову ОП “Спеціальна освіта” спеціальності 016 Спеціальна освіта 016.01 Логопедія – вперше реалізованій у






******************************************************************************************************










Інститут післядипломної освіти та довузівської підготовки
Настановча конференція навчальної практики освітньої програми “Спеціальна освіта”
*******************************************************************************************************
Кафедра теорії та методики дошкільної і спеціальної освіти
Обговорення питання практичної підготовки здобувачів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти за ОП “Дошкільна освіта”.
1 березня 2021 року відбулась чергова онлайн-зустріч викладачів кафедри теорії та методики дошкільної і спеціальної освіти Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника зі стейкхолдерами.
У засіданні взяли участь головний спеціаліст з питань дошкільної освіти Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Балкова О.В., керівник логопедичної служби м. Івано – Франківська Кудярська Т.Р., завідувачка КДНЗ №3 «Бджілка» Палій Р.І., вихователь-методист ЗДО № 2 “Дударик” (м. Коломия) Палагнюк Г.А.
Обговорено питання практичної підготовки здобувачів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти за ОП “Дошкільна освіта”, особливості організації та проходження практики в умовах карантинних обмежень з використанням дистанційних технологій. Узгоджено планування та алгоритм самостійних розробок здобувачами фрагментів життєдіяльності дітей раннього (ІІІ курс) та дошкільного віку (IV, І м) у формі ділових ігор, онлайн-презентацій, відеоконсультацій для батьків у співпраці з вихователями та керівниками-методистами виробничих практик на відповідних платформах.
*****************************************************************************************************
Студенти-вчителі зможуть планувати практику та шукати місця для стажування на окремій платформі
Студенти-вчителі, які під час навчання у виші мають проходити практику в закладах профосвіти, зможуть планувати та шукати місце для стажування на окремій інтернет-платформі.
Джерело:
Натомість профтехи будуть розміщувати там інформацію про потребу в практикантах і бажаний напрям їхньої спеціалізації.
https://education.24tv.ua/studenti-vchiteli-zmozhut-planuvati-praktiku-novini-ukrayini_n1570717
Як працюватиме майбутня платформа?
На ній студенти-вчителі, які під час навчання мають проходити практику в профтехах, зможуть знайти місце для стажування, спланувати практику тощо.
А заклади професійної (професійно-технічної) освіти зможуть скористатися її можливостями в тестовому режимі. Більше деталей наразі не повідомили.
Очікується, що така платформа буде створена найближчим часом.
*******************************************************************************************************
Івано-Франківський фаховий коледж. Виробнича педагогічна практика.
Три шляхи ведуть до знань:
шлях міркувань – цей шлях найблагородніший;
шлях наслідувань – це найлегший шлях;
і шлях досвіду – цей шлях найтяжчий.
Конфуцій
Щороку студенти спеціальності «Дошкільна освіта» проходять виробничу педагогічну практику. Цього року 86 студенток ІІІ курсу матимуть можливість відчути себе справжніми вихователями, перевірити свої знання з педагогіки та методик дошкільної освіти, а головне, отримати той неоціненний практичний досвід живого спілкування з дітками різного дошкільного віку.
4 лютого 2021 року відбулася настановна онлайн-нарада щодо організації виробничої практики «Пробна» для студентів спеціальності «Дошкільна освіта». Заступник директора з навчально-виробничої роботи М.Я.Чупровська ознайомила присутніх з наказом щодо проведення виробничої практики та з її особливостями. Від голови циклової комісії професійно-практичної підготовки спеціальності «Дошкільна освіта» О.Д.Селепій студенти отримали інформацію (алгоритм проведення практики, методичні поради щодо організації освітнього процесу в закладі дошкільної освіти в умовах адаптивного карантину). Було зазначено, що методичні рекомендації щодо проведення різних видів практики розміщені на сайті коледжу в рубриці Навчальний процес (закладка Практика) і на сторінці циклової комісії спеціальності «Дошкільна освіта» в рубриці Практика, що допоможе в роботі як студентам.
Керівники-методисти від коледжу, зокрема викладачі Червінська І.Б., Костан І.Й., Данів Т.Ю., Багрій М.А. звернули увагу на обов’язковість дотримання техніки безпеки та профілактично-гігієнічних вимог під час проходження виробничої практики.
*******************************************************************************************************
Факультет математики та інформатики.
Настановча нарада виробничої науково-педагогічної практики студентів спеціальності “Середня освіта (Інформатика)” ОР “Магістр”.
З 1 лютого студенти спеціальності “Середня освіта (Інформатика)” ОР “Магістр” проходитимуть на протязі 6 тижнів виробничу науково-педагогічну практику. У зв’язку з цим, було проведено методичну нараду. Дрінь Б.М., як основний методист, повідомив студентів про особливості практики та вимоги до звітної документації. Дудка О.М. продемонструвала шаблон сайту студента-практиканта та надала рекомендації щодо його заповнення. Власій О.О. розказала магістрантам про можливості інтелектуального менторства в Code Club. Викладачі кафедри математики та інформатики і методики навчання відповіли на усі питання студентів, а також обговорили стратегію роботи над магістерськими дослідженнями на цей семестр.
*******************************************************************************************************
Івано-Франківський коледж.
Захист виробничої (технологічної) практики спеціальності “Дизайн”.
24 грудня у студентів 4 курсу на спеціальності «Дизайн» відбувся захист виробничої (технологічної) практики. Мета практики: закріплення та поглиблення теоретичних знань, отриманих студентами в процесі вивчення циклу теоретичних фактичних дисциплін, а також надбання первинного досвіду роботи в умовах конкретного підприємства.
Завдання для студентів на виробничій практиці пов’язані зі спеціалізацією підприємств і, як правило, це дизайн інтер’єру приміщень, дизайн меблів та устаткування, розробка декоративного панно, тощо.
Виконуючи завдання практики, студенти проявили творчий, системний підхід до аналізу і оцінки стану організації творчої роботи на підприємстві.
Виробнича практика надала студентам можливість набути практичних навичок за обраним фахом, адаптуватися до виробничого середовища і, таким чином, підготуватися до подальшої практичної діяльності.